Шесткратният олимпийски шампион Юсейн Болт (Ямайка) спечели победата на 200 м на турнира от Диамантената лига в Цюрих. Той спря хронометъра на 19.66 сек., с което подобри рекорда на състезанието „Weltklasse”. Сънародникът му Никел Айшимейд пък подобри личния си рекорд на 19.85 сек за втората позиция, а след него финишираха Джейсън Янг – 20.08 сек, и Уорън Уиър – 20.18 сек.

Куриозното е, че четирима атлети от Ямайка окупираха първите четири места. Айшимейд си осигури нови 4 точки към досегашните 11 и с общо 15 си осигури голямата награда от диамантената класация на 200 м - $40 000 и 4-каратов диамант. Лидерът в подреждането преди старта в Цюрих Чуранди Мартина (Хол) финишира едва шести с 20.62 сек и пропусна да си тръгне от Швейцария с наградата.