Юсеин Болт и Йохан Блейк са фаворити за наградата Атлет на годината. Както е известно, Блейк стана световен шампион на 100 метра това лято, след като фаворитът за титлата направи фалстарт. Светкавицата не спира да хвали по-младия си сънародник, като двамата продължават да тренират заедно при специалиста Глен Милс.

За приза със спринтьорите ще се бори и Давид Рудиша. Кенийският бегач на средни разстояния стана световен шампион на 800 метра в Даегу (Южна Корея).

При жените трите финалистки са Валери Адамс (Нова Зеландия), Вивиан Черуйот (Кения) и Сали Пиърсън (Австралия). Адамс спечели за трети път злато от Световното в тласкането на гюле, Черуйот стана първа на 5000 и 10 000 метра, а Пиърсън взе титлата на 100 метра с препятствия с рекорд на турнира, който преди това принадлежеше на Гинка Загорчева.

Победителите ще получат наградите си на 12 ноември на лекоатлетическата гала в Монако./БЛИЦ