Британката Джесика Енис стана първата победителка на световното първенство по лека атлетика в Берлин, след като спечели надпреварата на 100 метра с препятствия в седмобоя.

23-годишната Енис, която бе четвърта на Световното преди 2 години в Осака, записа впечатляващите 12,93 секунди. Така тя събра 1135 точки и води пред Ида Антоанет Нана Джиму от Франция с 1059 т. и Сара Аертс от Белгия с 1058 т.

На първенството в Берлин, което започна днес и ще завърши на 23 август, ще бъдат разпределени 47 световни титли и 141 медала. За тези отличия спорят над 2000 атлети от 200 страни.

Световната титла носи парична награда от 60 000 долара, в щафетата това е 80 000, а при поставяне на световен рекорд има бонус от 100 000 долара./БЛИЦ