Спасимир Делибашев (Тракия-Пловдив) и Диляна Минкина (Средногорски атлет-Пирдоп) защитиха златните си медали на 1500 метра на националния шампионат по лека атлетика за юноши старша възраст, провеждащ се в НСА. Двамата бяха първенци в дисциплината и преди година в Сливен, пише bgathletic.

Делибашев този път стана победител с време от 3:58.57 мин, оставяйки далеч след себе си Тодор Кънев (Атлет-Карнобат) – 4:08.54 мин, и Мустафа Мустафа (ЛСК Айтос) – 4:09.52 мин.

Минкина пък спря хронометъра на 4:43.65 мин. Симона Терзийска (Рилски атлет-Самоков) премина по дистанцията за 4:58,81 мин, с които заслужи сребърния медал. Бронзът е за Ангелина Стефанова (Ск Атлет-Мездра) – 4:59,03 мин.

Шампионката за младша възраст и момичета под 16 години Лиляна Георгиева (Тракия-Пловдив) също участва в надпреварата. Тя даде по-добро веме от шампионата – 4:41.53 мин, но стартира извън класирането, тъй като е само на 15 г.