Денис Димитров се класира по безапелационен начин за финала на 100 метра на Европейското по лека атлетика за младежи и девойки под 23 години в Талин (Естония). Българинът спечели първия полуфинал с резултат 10.39 секунди и си осигури място в борбата за медалите. Втори в неговата серия завърши италианецът Федерико Катанео с 10.49 сек, а трети с 10.50 сек се нареди руснакът Александър Елисеев, като и тримата ще бягат на финал.

Преди 2 години Димитров спечели сребърен медал на 100 м на Европейското първенство за юноши старша възраст в Риети (Италия), а освен това беше финалист и на 200 м. Денис е третият български атлет, който днес намери място във финал в своята дисциплина в Талин. Тази сутрин Айхан Апти попадна след най-добрите 12 в хвърлянето на чук, а малко по-рано тази вечер Тихомир Иванов се класира за финала в скока на височина.