Девет медала спечелиха българските параолимпийци в първия ден от международния турнир по лека атлетика в емирство Шарджа. Родните спортисти с увреждания извоюваха три златни, пет сребърни и едно бронзово отличия.

Радослав Златанов спечели бягането на 100 метр в своята категория с 11.29 секунди, а в скока на дължина се нареди втори с 6.47 метра. В същите дисциплини, но в друга категория, Михаил Христов взе сребърен и бронзов медал с резултати 11.44 сек. и 6.03 м.

Дечко Овчаров грабна златото в мятането на диск с 39.72 м. В тласкането на гюле той се нареди втори с резултат 10.89 м. Георги Киряков взе златен медал в хвърлянето на копие с резултат 27.24 м. В тласкането на гюле остана втори с 10.02 м., с което покри норматив за Параолимпиадата в Рио. В същата дисциплина Иванка Колева взе сребро с резултат 8.22 м.