Националната рекордьорка на България на 3000 м стипълчейз Силвия Дънекова спечели второ място за тима на Балканите по време на Мача на гигантите във Валанс (Франция).

Дънекова финишира за 9:53.23 мин и донесе 7 точки за отборното класиране. Максималните 9 точки спечели Геса Краус за Германия. Тя измина дистанцията за първото място с 9:52.88 мин, пише bgathletic.com. На третата позиция се класира Наталия Горчакова (Рус) – 9:54.07 мин.

След завършилите осем от общо 20-те дисциплини Балканите имат само още двама атлети с място в тройката – Бианка Перие (Рум) се нареди втора в хвърлянето на чук с 67.87 м, а Ивана Шпанович (Сърбия) донесе и първата победа за тима ни. Сръбкинята, която беше трета на световното първенство в Москва, се приземи на 6.82 м (+2.1 м/сек). Състезанието продължава с участието на още четирима българи.