Християна Брайкова се класира на 13-о място на световното първенство по планинско бягане в Касете ди Маса (Ит).
Българката се състезава на 3.8-километровата дистанция при девойките. Брайкова измина дистанцията за 21:53 минути, пише bgathletic.com

Другата ни представителка във възрастовата група Диляна Минкина също влезе в Топ 20. Тя спря хронометъра на 22:24 мин, което й отреди 19-а позиция.

Световната шампионка е от Уганда – Стела Чесанг. Тя беше единствената атлетка, която стигна до финала под 20 мин – за 19:23 мин. Останалите медали заслужиха Сара Кистнер (Гер) - 20:38 мин, и Михаела Странска (Чех) – 21:01 мин.
Седмият на 2000 м стипълчейз от Младежките олимпийски игри Иво Балабанов се нареди на 40-ата позиция в бягането на 8.4 км при юношите. Неговото време беше 50:25 мин.

При юношите също атлет от Уганда достигна до златния медал – Филип Кипйеко триумфира с време от 40:51 мин. Двама турци станаха негови подгласници – Рамазан Карагьоз и Ферхат Бозкурт, изминали дистанцтяа съответно за 42:42 мин и 42:53 мин.