СК Атлет – Мездра и Луковит 90 – Луковит спечелиха по два медала от бяганията на 3000 м и 5000 м по време на националния шампионат за старша възраст в Сливен.

Мездренчаните Александър Йотовски и Тихомир Костов заеха първите две места на 5000 м, а луковитските моми Християна Брайкова и Феврония Маркова бяха над всички на 3000 м.

Йотовски стана двоен шампион на стадион „Хаджи Димитър”, като в първия ден стана първенец на 3000 м стипълчейз, информира bgathletic.com. На гладката дистанция той финишира за 15:41.39 мин. Костов финишира след него с 15:47.80 мин. За бронза се класира Желязко Атанасов (Загорец – Нова Загора) – 15:55.97 мин.

Брайкова измина дистанцията от 3000 м за 10:43.61 мин, а Маркова – за 11:08.41 мин. Преди година двете бяха втора и трета. Днес бронзът спечели шампионката на 3000 м стипълчейз Деница Методиева (Вирен – Мездра) с 11:30.50 мин.