Атлет на Локомотив (Пд) стана шампион на България за седми път. Николай Атанасов-Джоко спечели титлата на дълъг скок на държавното първенство в София. Tой залепи на 7,98 метра с насрещен вятър. Втори в дисциплината остана съотборникът му Атанас Русенов със 7,71 метра.

Щафетата на Локо (Пд) едва не се превърна в сензация на първенството. Съставеното от трима скачачи и един спринтьор каре финишира на второ място. Пловдивчани бягаха в състав Николай Атанасов, Атанас Русенов, Йордан Йовчев и Златозар Атанасов. Малко не стигна на локомотивци да изпреварят шампионите от СКЛА Павел Павлов.

В Пловдив със сребро от първенството се завърна Златозар Атанасов. Второ място на 100 метра записа Йордан Йовчев, информира news4000. Анита Петрова и Антоанета Петкова също влязоха в призовите места на първенството.

"Най-добре се представихме от петте пловдивски клуба по лека атлетика. Всичко това е благодарение на подкрепата на президента ни Борислав Михайлов", отсякоха атлетите на Локомотив (Пд). /БЛИЦ