Ивет Лалова и годеникът й Симоне Колио ще спорят за медали от Световното първенство по лека атлетика в Истанбул (Турция) между 9 и 11 март. По-рано днес българската федерация обяви състава, в който попадна Лалова. Тази година спринтьорката наруши традицията си и направи няколко старта в зимния сезон, като свали постижението си на 60 метра до 7.14 секунди,

Колио също попадна в селекцията на Италия. Той ще бяга 60 метра заедно със сънародника си Микаел Туми. “Скуадра аздура” ще бъде представена от общо 16 лекоатлета - по 8 при мъжете и жените. Най-известното име е на състезателката по висок скок Антонела ди Мартино, която миналата година стана европейска шампионка в зала и спечели бронзов медал от Световното в Даегу (Южна Корея).