Националът по лека атлетика в тласкането на гюле Георги Иванов продължи силното си представяне на състезанията от календара на Българската федерация по лека атлетика в Добрич, съобщиха от БФ Лека атлетика. В първия ден от държавния шампионат състезателят на „Павел Павлов” (Враца) изпрати гюлето на 20,12 метра. С това постижение Иванов спечели златния медал, а резултата му бе №1 в първия състезателен ден. Преди дни отново в Добрич Иванов спечели първото място в 44-ото издание на турнира „Академик” с 20,59 метра, което го изкачи начело на европейската ранглиста и му осигури участие на световното в Москва през август.

Във финала на троен скок при мъжете Златозар Атанасов (Локомотив Пловдив) стана национален първенец с отличното постижение от 16.70 метра. Силвия Дънекова (СКЛА Нови Пазар) подобри личния си рекорд на 1500 метра и спечели титлата с 4:21.67 минути. Денис Димитров (Локомотив Русе) остана на 0.01 секунди. от националния рекорд на 60 метра за юноши в зала. Димитров спря времеизмервателната уредба на 6.71 секунди за победата си при юношите. При мъжете шампионската титла на 60 метра завоюва Боян Петров (Титан София) с 6.81 секунди.