Георги Иванов е №1 в европейската ранглиста за сезона в тласкането на гюле. Българинът с прякор Гонзо тласна гюлето на 20.59 м по време на турнир "Академик" в Добрич и се нареди на второ място във вечната ранглиста за всички времена на страната ни в зала. Преди него е само Георги Тодоров с 20.63 м.

Иванов е и вече №3 в световната ранглиста за 2013 г., където Райън Уайтинг (САЩ) е първи с 21.59 м, а Кърт Робъртс (САЩ) - втори с 20.84 м, уточнява bgathletic.com.

С успеха си тази вечер Георги стана и вторият българин с норматив за световното първенство в Москва през август след Венелина Венева-Матеева. Възпитаникът на Боби Воденичаров остана само на 1 см от квота А, която е 20.60 м. Норматив Б за световното първенство е 20.10 м. Състезателят на АК “Павел Павлов” (Враца) имаше още един опит над квотата в състезанието в зала "Добротица" - 20.21 м. третият му сполучлив опит беше 19.54 м.

Негови подгласници станаха местният атлет Галин Костадинов с 16.54 м и Чифор Валентину (Рум) - 15.04 м.