Инна Ефтимова спечели златен медал в бягането на 60 метра по време на Балканиадата по лека атлетика в зала, провеждаща се в сръбската столица Белград. Българката триумфира в зала „Компанк Арена” с лично постижение за сезона от 7.35 секунди. Само след седмица тя ще стартира в същата зала и на европейското първенство по лека атлетика в зала.

Втора днес остана гъркинята Рафаила Спанудаки-Хацирига със 7.46 секунди, а Диана Вайсман е на трето място с нов национален рекорд на Израел от 7.50 секунди.

Другата българка Надежда Рачева финишира трета във втората от трите серии със 7.69 секунди.

На 1500 метра Силвия Георгиева е четвърта с 4:23.61 минути, а балканска шампионка е сръбкинята Амела Терзич с 4:13.14 минути.