Българската лекоатлетка Ивет Лалова завърши на трето място в спринта на 100 метра на турнира в Загреб. Лалова финишира за 11,33 секунди. Победителка стана световната шампионка Кармелита Джетър с 11,00 секунди, а с 11,13 второто място взе Шилони Калверт от Ямайка, която спечели старта на 200 метра.

Световният рекордьор Юсейн Болт триумфира в бягането на 100 метра при мъжете, като даде най-доброто време за сезона – 9,85 секунди. Това бе първото състезание на атлета от Ямайка в дисциплината след провала му на световното първенство в Даегу.

Болт съкрати 0,03 секунди от предишното си най-добро постижение за годината – 9,88 секунди от надпреварата в Монако през юни. Ким Колинс от Сейнт Китс и Невис направи най-бързото си бягане за сезона – 10,01, и финишира втори. Трети остана Ричард Томпсън от Тринидад и Тобаго с 10,03 секунди.