Лекоатлетката Кристин Охуругу спечели признанието за Спортистка №1 на Великобритания за 2013 година в анкетата на "Скай Спортс". Състезателката на 400 метра стана първата британка в историята със световна титла на една обиколка, след като спечели златото в Москва през август.

Колоездачката Беки Джеймс заслужи наградата за Млада спортистка на годината. Тя спечели четири медала за пет дни на световния шампионат в Минск през февруари. Английският женски национален отбор по нетбол беше избран за №1 в отборните спортове, а 15-годишната Ейми Марен спечели признанието за №1 сред спортистките с физически увреждания. Тя извоюва шест медала на световното първенство по плуване за хора с физически увреждания през август.