Момчил Караилиев зае третото място на троен скок на турнира от “Златнта лига” в Цюрих. Лекоатлетът постигна 17.07 метра от първия си опит, след което направи два фаула. Победител стана олимпийският шампион Нелсон Евора с 17.38 метра, а втори и трети са Арни Дейвид Жира (Куба) с 17.31 метра и Ливан Сандс (Бах) с 17.10 метра. Това бе първото участие на наш атлет на турнир от веригата за годината и Караилиев се представи успешно.

Претендентите за джакпота от 1 милион долара остават трима. Елена Исинбаева се реваншира за провала на Световното в Берлин с нов световен рекорд – 5.06 метра. Това е 27-ата й поправка на най-доброто постижение в дисциплината, като има 15 рекорда на открито и 12 на закрито. За последно счупи рекорда на Олимпиадата в Пекин с 5.05 метра, но сега прескочи летвата поставена на 1 сантиметър по-високо.

Американката Саня Ричардс надбяга сънародничката си Алисън Феликс и спечели поредния старт на 400 метра. Кениниса Бекеле е третият претендент за златните кюлчета, след като бе безкомпромисен на 5000 метра. Керън Стюард от Ямайка отпадна от борбата, като финишира втора след Кармелита Джетър (САЩ) на 100 метра

В най-интересната дисциплина Юсеин Болт спечели старта на 100 метра, но със скромните 9.81 секунди. След него останаха Асафа Пауъл (9.88) и Дарвис Патън (9.95).

Бланка Влашич уверено победи във високия скок с 201 сантиметра. След нея останаха Анна Чичерова (198) и Шанте Хауърд Лоу (198). Германката Ариане Фридрих се нареди едва четвърта със 194 сантиметра.