Бившата световна шампионка на 800 метра Кастер Семеня (Южна Африка) спечели първото си състезание под ръководството на новата си треньорка - бившата олимпийска шампионка Мария Мутола. Семеня, която се завърна на пистата след контузия, даде време 2:03.60 минути. Квалификационният норматив за Лондон е 1:59.90 минути.

"Бягах малко глупаво, защото не поведох от самото начало. Мислех, че останалите атлетки ще бъдат добри водачи, но трябва да се поучавам от грешките си. Всеки знае, че Олимпийските игри са най-важни през тази година, но първо трябва да се справя с квалификацията", заяви Семеня, която спечели сребърен медал на 800 метра на световното първенство в Дегу (Южна Корея) през миналата година.

До момента 21-годишната Семеня имаше само един старт през 2012 година - на 3 март, когато спечели бягането на 400 метра на състезание в родината си.