Кенийските атлетки спечелиха бяганията на 1500 и 3000 метра на турнира от Диамантената лига "Херкулес" в Монако.

Хелън Обири триумфира на 3000 м при жените със силно постижение от 8:24.27 мин. Кенийският триумф в тази дисциплина беше пълен, след като второто и третото място също бяха заети от нейни сънароднички. Мърси Чероно завърши втора с 8:27.25 мин, а Джанет Киса се нареди трета с личен рекорд от 8:28.33 мин.

На 1500 м при мъжетеРоланд Квемой финишира за 3:30.49 мин. Изненадващо олимпийският и трикратен световен шампион в дисциплината Асбел Кипроп (Кения) финишира едва шести с 3:32.03 мин. Втори с 3:31.19 мин завърши още един представител на африканската държава - Елиджа Мотоней Манангой, а трети с 3:31.35 мин завърши олимпийският първенец от Лондон 2012 Тауфлик Маклуфи (Алжир).