Олимпийският и световен шампион на 400 м Кирани Джеймс откри сезонa с успех. Гренадецът триумфира в едната обиколка на турнира, организиран от бахамския атлет Крис Браун в Насау. Джеймс спря хронометрите на 44.72 сек. 20-годишният атлет от Гренада пропусна зимния сезон за първи път в последните три години, за да се фокусира изцяло към планетарния шампионат в Москва през лятото, където ще защитава световната си титла. Това беше първи старт за него в последните почти осем месеца.

35-годишният американец Даривис Патън се наложи на 100 м с време 10.09 сек. Европейският шампион на 200 метра Чуранди Мартина (Хол) финишира втори с 10.34 сек, а Декстър Лий (САЩ) се нареди трети с 10.35 сек. При жените победата на 100 м извоюва американката Александрия Андерсън с 11.26 сек.

Бронзовата медалистка на 100 м с пр. от Лондон 2012 Кели Уелс (САЩ) бе над всички в хърделите с 12.88 сек.

Ямаецът Андрю Райли спечели бягането на 110 м с пр. с 13.31 сек, изпреварвайки бившия рекордьор на САЩ Дейвид Оливър, който завърши втори с 13.37 сек и Антуон Хикс (САЩ) - 13.57 сек.

Олимпийският шампион на 400 м от Пекин 2008 Лашон Мерит (САЩ) бе най-бърз на 200 м с 20.34 сек. Втори в същата дистанция завърши бронзовият медалист на 100 м от Лондон 2012 Джъстин Гатлин (САЩ) с 20.44 сек.