Контузиите на най-добрите ни лекоатлети Ивет Лалова и Момчил Караилиев отшумяха и двамата се готвят нормално, съобщи президентът на БФЛА Добромир Карамаринов. Двамата тренират за първия европейски отборен шампионат в Банска Бистрица, Словакия, който през тази година ще се проведе в нов формат.

Карамаринов уточни, че българският национален отбор - мъже и жени, ще участва заедно. През август предстои най-големият спортен форум на планетата - световното първенство по лека атлетика в Берлин. За него българските състезатели трябва да бъдат в най-добрата си форма, добави президентът на федерацията след маратона в Каварна.

Първо място при мъжете и голямата награда от 35 000 долара от първото издание на каварненския маратон спечели кениецът Елиот Тибет Кируи с време 2.21.57 часа. На второ място остана руснакът Андрей Брезгалов с време 2 часа, 22 минути, 49 секунди. Трети при мъжете се нареди Ярослав Ншински с време 2.24.11 часа. Най-добре представилият се българин бе Шабан Мустафа от Стара Загора с време 2.32.55 часа.

Надпреварата при жените спечели Светлана Колхан (Беларус) с време  2.46.40 часа. След представителката на Беларус остана рускинята Надежда Симилетова (2.50.11 часа). На почетната стълбичка се качи и Алина Нитулясу (Румъния), която завоюва третата позиция с време 2.52.16 часа./БЛИЦ