Ивет Лалова спечели серията си на 60 м в първото си състезание за сезона в Карлсруе (Гер). Европейската шампионка на 100 м финишира за 7.22 сек и по право премина във финала на надпреварата.

Лекейша Лоусън (САЩ) зае втората позиция и също по място се класира напред, пише bgathletic.com.

Съпернички на Лалова и американката в борбата за победата на турнира ще бъдат още първите две от втора серия Верена Зайлер (Гер) – 7.20 сек и Мириам Сумар (Фр) – 7.25 сек.

Останалите спринтьорки във финала, намерили място по време, са Глория Асумну (Ниг) – 7.27 сек, Татяна Пинто (Гер) – 7.29 сек, Дафне Шиперс (Хол) – 7.34 сек и Вероник Манг (Фр) – 7.37 сек.

Финалното бягане на 60 м е в 19.59 часа българско време и можете да го проследите пряко по Евроспорт.