Двукратният олимпийски шампион Елиуд Кипчоге ще се състезава в първия си маратон на африканска земя. Легендата заяви участие в Кейптаун, ЮАР на 24 май. Това е началото на опит за участие в маратон на всички 7 континента през следващите две години.

41-годишният кениец ще добави значителен звезден статус към маратона в Кейптаун, който в момента е кандидат за място в календара. Ако всичко върви добре през тази година, надпреварата ще се присъедини към градове като Лондон, Ню Йорк и Токио.

"Африка е мястото, където започна пътуването ми като бегач и където е дълбоко вкоренена основата на моя успех, коментира Кипчоге.
-    Да започна това световно турне в Кейптаун е много специално. Става въпрос за отбелязване на силата на африканското бягане и вдъхновение за следващото поколение. Да участвам в първия си маратон на африканския континент има дълбоко значение за мен.“