Рекордьорът на Франция в спринтовете на 100 и 200 метра Кристоф Льометр обяви, че ще се състезава и в двете бягания на Световното първенство по лека атлетика в руската столица Москва през лятото на 2013 година.

На Олимпиадата в Лондон през лятото 22-годишният французин завърши шести във финала на 200 метра с постижение от 20,19 секунди. Година по-рано той спечели бронзовия медал на Световното първенство в Даегу (Южна Корея), след като постави нов рекорд на Франция от 19,80 секунди. На 100 метра в Даегу пък зае четвъртото място, а в щафетата на 4 по 100 метра спечели сребърен медал.

Льометър участва в Лондон само на 200 метра заради сгъстената програма на олимпийския турнир по лека атлетика, но Москва няма да има проблеми да се състезава и в двата спринта, между които има пауза от 4 дни.