Китаецът Сян Лю спечели бягането на 110 метра в с препятствия на състезанието по лека атлетика от Диамантената лига в Юджийн (САЩ). Олимпийският шампион от Атина 2004 изравни времето на световния рекорд в дисциплината на кубинеца Дайрон Роблес от 12,87 секунди, но постижението му няма да бъде зачетено официално заради по-силен попътен вятър от допустимото от 2,4 метра в секунда. Така най-бързото време на китаеца остана 12,88 секунди от 2006 година, което беше световен рекорд в следващите две години. Световният шампион в зала Арийс Мерит (САЩ) завърши втори с 12,96 секунди, а трети се нареди световният първенец на открито Джейсън Ричардсън (САЩ) с 13,11 секунди.

В бягането на 5000 метра световният шампион Мо Фара от Великобритания триумфира с впечатляващите 12:56.98 минута, с което постигна най-добро време в света за сезона. Световният рекордьор в дисциплината Кенениса Бекеле (Етиопия), който все още не е във форма след контузия на прасеца, финишира четвърти за 13:01,48 минути с лично постижение за годината./БЛИЦ