Европейската вицешампионка на крос кънти за девойки до 23 години Милица Мирчева зае 14-о място на силния крос в Брюксел, информира atletikabg.com. Състезателката на Йоло Николов пробяга дистанцията от 6000 метра за 21:39 минути. Сред участвалите в кроса европейки Милица е осма.

Победителка в бягането при жените стана кенийката Шейла Чепнгетич, която успя да се наложи над своята сънародничка – световната шампионка при девойките на 1500 м и крос Фейт Кипйегон. Трета е двукратната европейска шампионка по крос Фионуала Бритън.

При мъжете Алех Кибет от Кения победи в оспорвана битка своя сънародник Абрахам Кипятич. Третото място остана за Алберт Роп от Бахрейн. Кросът в Брюксел е първият от веригата на ИААФ, включваща 12 състезания.