Българският лекоатлет Митко Ценов беше с класи над съперниците си на 3000 метра стипълчейз по време на балканското първенство в Питещ (Румъния), където защити титлата си.

Националният рекордьор в дисциплината пропусна да премине през първото водно препятствие, но се върна около 30 метра и преодоля бариерата.

След грешката си Ценов се оказа на опашката, а румънецът Александру Гинеа излезе пръв с преднина от около 180 метра пред българина. В оставащите обиколки Митко Ценов постепенно изпревари останалите шест атлети, а 1100 метра преди финала атакува и лидерскотоо място.

Българинът изпревари румънеца и спечели с време 8:52,33 минути, финиширайки с близо три секунди пред Гинеа. Трети се класира Николай Горбуско (Молдова) – 8:59,77 минута.