Европейският шампион за младежи в дисциплината 3000 м стипълчейз, Митко Ценов (СК Атлет) бе определен за Спортист №1 на община Мездра за 2015 г.

22-годишният лекоатлет оглави класацията за шеста поредна година, като събра максималния възможен брой точки в анкетата - 100. През изминаващата година Ценов покри норматив за Олимпиадата в Рио на 3000 м стипълчейз, взе участие на световното първенство в Пекин, представи се отлично на Европейското отборно първенство - втора лига и в турнири от веригата IAAF Diamond League и от сериите IAAF World Challenge, стана балкански шампион на 3000 м стипълчейз и подобри националния рекорд на 2000 м стипълчейз. Подгласник на Митко в ежегодната анкета отново е неговият треньор, националният състезател Йоло Николов, който взе приза за най-добър треньор.
На трето място в анкетата се нареди съотборничката на Митко и Йоло Милица Мирчева.

През т. г. Милица покри норматив за Олимпиадата в Рио в маратона при жените, финишира 8-ма на 10 000 м на Европейското първенство за девойки до 23 г. и 12-та в същата възрастова категория на шампионата на стария континент по крос кънтри, победи на 5000 м и завърши трета на 3000 м на Европейското отборно първенство - втора лига, стана балканска вицешампионка по маратон и спечели три златни медала от националните шампионати - на 3000 м с пр., полумаратон и маратон, и две сребърни отличия - на 5000 м и на 10 000 м на писта.