Момчил Караилиев остана последен на финала на тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Барселона. Най-добрият ни атлет направи фаулове в първия и третия си скок, а вторият бе едва 15.24 метра и го остави 14-и в крайното класиране.

Националът, който почти няма стартове този сезон заради травма, не успя да покаже потенциала си. Той влезе на финала с пети резултат – 17.05 метра, но не повтори постижението си.

Шампионската титла извоюва Филипс Идоу (Великобритания) с личен резултат от 17.81 метра. Така към световната титла от Берлин 2009 Идоу прибави и европейското злато.

Среброто стана притежание на Мариан Опреа (Румъния) - 17.51 метра, а бронза взе световният шампион и рекордьор в зала Теди Тамго (Франция) - 17.45 метра./БЛИЦ