Над 400 състезатели от страната и чужбина ще участват в Международно състезание по ориентиране за купа "Сливен", което ще проведе от 14 до 16 август местността "Карандила" край Сливен. Участниците са от десетгодишна възраст до над 60 години - мъже и жени. Те са от България , Македония, Чехия и Франция.

Първият ден е определен за спринтове, втори и трети ден - за средна дистанция. През първите два дни ще се събират точки в класирането за Купа "Сливен", а точките от третия ден ще бъдат за класирането за купата на името на Дилян Ибришимов, загинал ориентировач. И през трите дни ще има организирани занимателни игри с елементи от ориентирането за деца под десетгодишна възраст.

Стартът в петък е от 17.00 часа, в събота от 10.00, а награждаването на победителите ще бъде в 20.00 часа. Третият ден състезанието ще започне в 9.00 часа.