Силвия Дънекова (СК Европул) и Митко Ценов (СК Атлет-Мездра) спечелиха титлите зa жени и мъже на 1500 м по време на националния шампионат в София, докато Йоло Николов (СК Атлет-Мездра) и дебютантката Милица Мирчева (СК Атлет-Мездра) се наложиха на 3000 м стипълчейз.

Дънекова спря хронометъра на 4:19.09 мин и изпревари Диляна Минкина (Средногорски атлет-Пирдоп) – 4:33.78 мин, и Елена Борисова (Кудогорец-Разград) – 4:48.53 мин.

Ценов пък триумфира с 3:44.17 мин. Сава Тодоров (Дунав-Русе) спечели сребърния медал с постижение оъ 3:56.76 мин, докато Николай Първанов (АК Джордан) се окичи с бронза с време от 3:58.21 мин, пише bgathletic.com.

В конкуренцията на кениеца Пол Коеч Йоло Николов стана шампион на България в стипълчейза. Николов е треньор на африканеца, който получи в последните минути преди дисциплината разрешение от Кенийската федерация да бъде картотекиран за СК Атлет-Мездра. Йоло изпревари Коеч в последната обиколка, като финишира за 8:59.01 мин, а Коеч се окичи със среброто с време от 9:02.79 мин. Трети се нареди Иво Балабанов (АК Джордан) – 9:16.13 мин.

При дебюта си на 3000 м стипълчейз Милица Мирчева спечели златен медал. Тя измина разстоянието за 10:22.60 мин. Другите участнички в дисциплината си разпределиха медалите – Симона Миланова (Дунав-Русе) грабна среброто с 11:21.10 мин, а Марияна Бурдинешка (Евър-Варна) – бронза с 13:49.38 мин.