Отличното представяне през сезона на талантливата българска атлетка Мирела Демирева продължи и в швейцарския Люцерн, където тя спечели първото място на турнира от сериите „Класик" на Европейската атлетика. Състезателката на Лили Видева победи с постижение от 187 см.

Толкова има и втората Мари-Лорънс Юнглеиш от Германия. Трета със 184 см е представителката на домакините Джовано Демо.

За националната ни шампионка това е втора поредна победа, в рамките на само 6 дни. На 13-и тя спечели на турнир в Белгия със 189 см.

Демирева има 194 см през сезона и е фаворитка за място в отбора на България за Световното първенство в Москва (10-18 август), тъй като има по-добър резултат през лятото от другата ни атлетка с "Б"-норматив – Венелина Венева-Матеева.