Бьорн Ото (Гер) и Барбора Шпотакова (Чех) бяха избрани за Атлет и Атлетка №1 на Европейската атлетика за месец септември.

34-годишният Ото подобри националния рекорд на Германия в овчарския скок, след като записа 6.01 м на 5 септември. Така той завърши сезона като лидер в ранглистата за 2012 г.

Олимпийската шампионка Шпотакова пък спечели диаманта в хвърлянето на копие от най-комерсиалната верига от турнири. Тя триумфира на финалната надпревара от Лигата в Брюксел с 66.91 м.

Втората позиция в подреждането при мъжете зае Ханс ван Алпен (Бел), който спечели десетобоя на престижния турнир в Таланс (Фр) с 8293 точки. Адам Джемили (Вбр) беше класиран трети заради резултата от 20.38 сек на 200 м.

Сандра Перкович (Хърв) и Светлана Школина (Рус) станаха подгласнички на Шпотакова в класирането за Атлетка на септември.

Изборът на Най-добрите за всеки месец се базира на гласуване от фенове, специалисти и журналисти.