Пет български победи (всичките при жените) и пет рекорда белязаха четвъртото издание на международния турнир по лека атлетика „Павел Павлов” с награден фонд 38 000 долара. Състезанието бе организирано от мениджъра Георги Павлов със съдействието на Еврофутбол, Виваком и БФЛА.

Ваня Стамболова извоюва победата в спринта на 200 метра с 23,55 секунди, следвана от Кимбърли Хиасинт (Канада) - 23,71 и Инна Евтимова (България) - 23,80.

Много силно се представиха скачачките. Кристина Дамянова спечели на скок на дължина с 6,46 метра. Силният попътен вятър от 3,0 м/с обаче й попречи да запише лично постижение и рекорд на турнира. Тук втора остана Магдалена Христова с 6,27 метра.

В сектора за троен скок Петя Дачева постигна - 14,45 метра и също рекорд на турнира. Радослава Мавродиева спечели на гюле с рекорд на турнира от 16,78 метра. Последната българска победа извоюва Венелина Венева със 185 см в скока на височина, колкото покори и Даниела Станчу от Румъния.

В най-атрактивната дисциплина - спринта на 100 метра, се наложиха съответно Ян Велеба (Чехия) и Наталия Погребняк (Украйна). Велеба финишира първи за 10,57 секунди, следван от Кампеану Гаталин (Румъния) - 10,65, Крис Дайкс (САЩ) - 10,66 и Йордан Илинов (България) - 10,67. Погребняк спечели с 11,67 секунди, пред Галина Николова (България) - 11,96 и Мария Карастамати (Гърция) - 11,97.

Румънецът Мариан Опреа се наложи на троен скок със 17,31 метра, а негови подгласници са Живко Петков (България) - 16,26 и Роджър Никанор (Намибия) - 16,08.

Рекорди на турнира поставиха още Султан Ал Хабаши (ОАЕ) на гюле с 20,29 метра, Пжемислав Чайковски (Полша) на диск - 61,68 метра и Лилияна Барбулеску (Румъния) - 2:02,01 минути. Тук Теодора Коларова завърши пета за 2:06,83 минути./БЛИЦ