Младата ни бегачка Моника Георгиева от Горна Оряховица посрещна с нов рекорд 2016 година. Атлетката победи на традиционния крос в Правец на 4 км и подобри постижението на легендата в тези дисциплини Даниела Йорданова, който е от 1999 г. Моника финишира за 13:16 мин., а старият рекорд бе 13:21 мин.

Според специалистите Георгиева се намира в много добра форма и въпреки студеното време (минус 10 градуса) успя да отвее другата ни млада надежда в дългите бягания Милица Мирчева, която остана втора с 13:32 мин. Третото място също е с висока стойност, защото го зае 15-годишната Лиляна Георгиева, която пък остана на 10 секунди от Милица.

При мъжете най-добрият ни бегач Митко Ценов не дойде на кроса, но първото място спечели треньорът му Йоло Николов, който превзе 6-километровото разстояние за 19:01 мин. Зад него се класираха юношата Спасимир Делибашев – 19:13 и Деян Атанасов с 19:22. От Правец Николов и Милица заминаха за полумаратон в Истанбул.

Победителите получиха по 320 лева от наградния фонд, вторите - по 230, а третите – по 180 лв. Награди имаше за класиралите се до 10-о място, а близо 200 човека се включиха в 31-ото издание на кроса. След финала купонът продължи в заведение край града и атлетите показаха танцьорските си умения до сутринта.