Южноафриканката Кастер Семеня пропусна и последния си шанс да участва на Световното първенство по лека атлетика в руската столица Москва от 10 до 18 август.

Четири години след сензационния златен медал на шампионата на планетата в Берлин 23-годишната лекоатлетка не успя да покрие норматива в бягането на 800 метра. Тя завърши с резултат от 2:01,86 минути в белгийския град Нинове и остана на 0,36 секунди от норматива. Така сребърната медалистка от Олимпиадата в Лондон 2012 ще пропусне турнира в Москва.

На Световното първенство в Берлин през 2009 година Семеня спечели златото с резултат от 1:55,45 минути, предизвиквайки големи дебати за пола си. След медикаментозни и оперативни намеси IAAF върна състезателните права на южноафриканката и тя се завърна на лекоатлетическата писта след една година принудителна пауза.