Радосвета Симеонова и Божидар Василев защитиха националните си титли на 20 км спортно ходене. На състезанието в Бургас участваха над 120 атлети, тъй като се проведоха шампионатите във всички възрастови групи.

Радосвета Симеонова (Добруджа Добрич) финишира с личен резултат – 1:49,13 часа. Втора завърши Паолина Минева (Керамик Елин Пелин), а трета остана Станислава Петрова (Добруджа).

Василев, който се състезава за Средногорски атлети (Пирдоп), спечели с време 1:47,15 часа. Със среброто се окичи Петър Лалов (Мизия), а трето място зае Атанас Атанасов (Атлет 2004 Поморие).

Титлата на 10 км при девойките спечели Мария Димитрова (Европул), а при юношите със златото се окичи Николай Минков (Добруджа Добрич).