Мартин Проданов спечели кроса в Сунгурларе при юношите до 20 години. Проданов, който се състезава за СК Актив 2013 (Пловдив), е е син на олимпийската шампионка в биатлона Екатерина Дафовска и бившия състезател по лека атлетика Светлин Проданов. Любопитното е, че талантливият юноша тренира сериозно лека атлетика едва от два месеца, а негова треньорка е Йорданка Аризанова.

Мартин Проданов спечели по 4-километровото трасе след оспорвана битка с Мануел Петров (Евър Варна), който е балкански шампион на 800 м за юноши до 18 години, като измина дистанцията за 12,39 минути, срещу 12,40 минути. На трето място се класира Тодор Кънев (Атлет Карнобат) с 12,50 минути.

Габриела Михайлова от Локомотив (Дряново) спечели бягането при девойките до 20 години. Тя уверено премина дистанцията от 3000 метра за 12,02 минути. Втора, с изоставане от 40 секунди, завърши Теодора Гърбова от Атлет (Карнобат). Трета е Камелия Андреева от Атлетик 90 (Луковит).