Две от най-добре представящите се родни лекоатлетки Ваня Стамболова и Венелина Венева записаха победи на турнир в Барселона (Испания).

Стамболова спечели старта на предпочитаната си дисциплина 400 метра с преп. с време 54.38 секунди. Това е четвъртият най-добър резултат на Ваня през сезона, а най-доброто й време е 53.68 секунди, които я нареждат на петата позиция в световната ранглиста.

Един час след като спечели над хърделите, тя завърши пета на гладкото бягане на една обиколка с 51.86 сек, пише bgathletics. Победителка стана олимпийската шампионка Кристин Охоруго (Вбр) с 51.49 сек.

Другата българка в състезанието на Олимпийския стадион Венелина Венева се класира първа в скока на височина със 192 см. Втора завърши звездата на домакините Рут Бейтия (Исп) със 189см.

Възпитаничките на треньора Георги Димитров се готвят за участие на Световното първенство, което започва в края на следващия месец./БЛИЦ