Ваня Стамболова е с по-добро класиране от Ивет Лалова в ранглистата на женската лека атлетка през сезона. В световен мащаб хърделистката заема 86-ата позиция с 1298 точки. Лалова е малко по-назад – 94-а с 1295 точки.

Номер в при жените през сезона е американката Кармелита Джетър. Спринтьорката спечели златните медали на 100 и 4х100 метра на Световното в Даегу и остана втора на 200 метра.

В класирането по дисциплини Стамболова е шеста на 400 метра с препятствия, а Лалова осма в късия спринт. Ваня е сред стоте най-добри и в бягането на една обиколка, като заема 25-ата позиция.

Ранглистата на световната атлетика се базира на резултатите на състезателите и класиранията им в различните турнири./БЛИЦ