Ивет Лалова зае седмото място на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Даегу (Южна Корея). Това е най-големият успех на българката в планетарни шампионати, като това бе първият й финал. Постижението е значимо, защото тя бе единствената европейка и единствената бяла жена на финала. Лалова финишира за 11.27 секунди.

Титлата взе втората във вечната ранглиста за сезона Кармелита Джетър (САЩ) с 10.91 секунди. За американката това е първи голям успех, като досега тя има само два бронзови медала – от световните първенства в Осака и Берлин.

Среброто спечели двукратната олимпийска шампионка на 200 метра Вероника Кембъл-Браун (Ям) с 10.97 секунди, а трета е Кели-Ан Баптист (Тринидад и Тобаго) с 10.98 секунди.