Теди Тамго счупи собствения си световен рекорд в тройния скок в зала. Французинът спечели дисциплината на Европейското по лека атлетика в Париж с 17.92 метра. Миналия месец 21-годишният състезател бе поставил рекорд от 17.91 метра на шампионата на страната си.

На финала Теди скочи 17.92 метра при втория и четвъртия си скок. Той записа успешни опити на 17.46 и 17.65 метра. На финала на дългия скок Тамго участва изненадващо, като се нареди пети с 7.94 метра.

Второто място в тройния скок спечели италианецът Фабрицио Донато с 17.73 метра, което е нов национален рекорд. Бронзът спечели румънецът Мариан Оприа с 17.62 метра. Както е известно, българинът Момчил Караилиев не преодоля квалификациите.

Тамго има 17.98 метра на открито от 2010 г. Само двама лекоатлети са пред него във вечната ранглиста – световният рекордьор Джонатан Едуардс с 18.29 метра и Кени Харисън с 18.09 метра. На петото място е българинът Христо Марков – 17.92 метра от 1987 година./БЛИЦ