България ще бъде представена от трима атлети на европейското първенство по крос кънтри, което ще се проведе на 9 декември в Будапеща (Унг).

Йоло Николов, Иван Попов и Митко Ценов ще пътуват за унгарската столица през следващата седмица, пише bgathletic.com. Николов, който е и треньор на останалите двама, ще участва при мъжете, състезаващи се на 9880 м. Попов ще бяга с младежите до 23 г. на дистанцията от 8050 м, а Ценов е в стартовия списък при юношите, които ще бягат 6025 м.

Ценов и Николов участваха и на последното европейското първенство по крос кънтри през 2011 г. Тогава Митко стана 33-и при юношите, а Николов – 60-и при мъжете.

Ценов спечели сребърен медал при връстниците си от Балканиадата по крос кънтри през пролетта. Преди по-малко от месец той триумфира на международния крос в Бургос (Исп).