Виетнамката Куач Лан от СК Югозапад стана шампион на България по лека атлетика в бягането на 400 метра с препятствия. 18-годишната азиатка завърши за 59,84 секунди. Тя единствена пробяга дистанцията под една минута.

На второ място завърши Ива Димова (КЛАСА) – 60,46 секунди, а трета се нареди Светлана Рижикова (ЦСКА) – 64,11 секунди. Ваня Стамболова, която завърши втора в гладкото бягане на 400 метра, беше записана за участие, но не стартира.

Общо четирима атлети от Виетнам участваха в Правец, като Куач Лич стана втори на 400 м при мъжете, а Ли Гианаг при мъжете и Нгуен Пхуонг при жените спечелиха сребърни медали на 3000 м стипълчейз.

Според информация на bgathletic.com азиатците ще останат на подготовка в България в следващите шест месеца.