Йоло Николов завърши на 66-то място на европейското първенство в крос кънтри в Белград. Единственият ни представител при мъжете измина разстоянието от 10 км за 31:46 мин.

Победител стана Алемайеху Безабех от Испания, който се завърна след изтърпяно допинг наказание. Той даде време от 29:11 мин. Втори се нареди Полат Кембой Арикан от Турция с 29:32 мин, а тройката допълни Енди Вернон от Великобритания с постижение от 29:35 мин.

Това беше трето поредно участие на европейско първенство по крос за Йоло Николов. Преди 12 месеца в Будапеща той се нареди 42-ри, а на шампионата преди две години стана 60-ти.

Преди своето бягане Николов постигна пореден успех като треньор. Неговият състезател Митко Ценов спечели сребърен медал при младежите до 23 години. Николов имаше общо четирима атлети в Белград.