Киево удари Интер с 2:0 в мач от първия кръг на Серия „А“ и по този начин вгорчи дебюта на Франк де Бур като треньор в италианския елит.

„Летящите магарета“ се наложиха над „нерадзурите“ с два гола на Валтер Бирса през второто полувреме. 30-годишният словенски нападател откри резултата в 49-ата и оформи успеха на тима си в 81-ата минута.

Сампдория започна сезона с 1:0 като гост на Емполи. Луис Муриел вкара единственото попадение в мача в 27-ата минута, а домакините завършиха в начален състав след червения картон на Масимо Макароне шест минути преди края.

Другият генуезки тим – Дженоа, също почна новото първенство с успех. „Грифоните“ записаха домакинско 3:1 над новака Каляри. Марко Бориело даде аванс на гостите в 66-ата минута, но след това Дженоа осъществи обрат с попадения на Оливие Нчам, Диего Лаксалт и Лука Ригони.