Байер Леверкузен постигна трета победа от три мача в Група H на Лига Европа, след като този път размаза азребайджанския Карабах с 5:1 на своя "БайАрена". Два гола за „аспирините“ вкара Алехандро Грималдо, а по един добавиха Флориан Виртц, Виктор Бонифасе и Едмон Тапсоба, докато за азерите се разписа Турал Байрамов.

Мачът започна с домакински натиск, довел до гол още в 5-ата минута, когато Алехандро Грималдо поднесе топката към Флориан Виртц, който с много добре насочен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Карабах.

В 15-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Виртц в наказателното поле на своя тим. Зад топката застана Тораб Байрамов, който в 16-ата минута изравни резултата.

Равенството се запази до 29-ата минута, когато топката стигна до Грималдо след пас на Виртц и юношата на Барселона без проблеми я промуши в мрежата с удар по земя.

Шест минути след това Вирц направи нова асистенция, намирайки Виктор Бонифасе в наказателното поле, където нападателят не прости на Карабах и порази вратата на Андрий Луньов.

След почивката Байер продължи да натиска. В 55-ата минута Вирц оформи своя хеттрик от асистенции, а Грималдо вкара втория си гол, отскубвайки се от защитата, за да поеме подадената му от Виртц топка и с прецизен удар да преодолее вратаря.

Три минути по-късно Бонифасе подаде към Едмон Тапсоба, който с добър шут вкара пети гол за „аспирините“, решавайки окончателно мача в тяхна полза.

След победата си тимът на Чаби Алонсо е на първото място в групата с 9 точки, докато Карабах е втори с 6 точки в актива си. В другия мач Молде разби Хекен с 5:1.

Група H
19:45 часа Молде – Хекен 5:1

1:0 Фредрик Гулбрандсен (6), 1:1 Мамоду Сонко (21), 2:1 Магнус Волф Ейкрем (27), 3:1 Емил Брейвик (30), 4:1 Магнус Волф Ейкрем (55), 5:1 Мартин Бьорнбак (90+3)

22:00 часа Байер Леверкузен - Карабах 5:1
1:0 Флориан Виртц (5), 1:1 Турал Байрамов (16-дузпа), 2:1 Алехандро Грималдо (29), 3:1 Виктор Бонифейс (35), 4:1 Алехандро Грималдо (54), 5:1 Едмонд Тапсоба (57)