Левски победи с 2:0 Царско село в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Точни за успеха бяха Найджъл Робърта в 27-ата и Станислав Иванов в 40-ата минути. Така Левски успя да се върне на победния път, след като в миналия кръг загуби с 0:1 от Ботев (Пловдив) в Коматево.

След успеха "сините" събраха 38 точки и се изкачиха на второто място, изпреварвайки Локомотив (Пловдив). "Смърфовете" имат 36, след като в събота отстъпиха с 1:2 на шампиона Лудогорец, който е убедителен лидер с 45 точки. Воденият от треньора Никола Спасов Царско село е чак на 12-ото място с 15 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В днешната домакинска среща треньорът на "сините" Петър Хубчев заложи на двама централни нападатели. От първата минута срещу Царско село стартира не само Дени Алар, а и Найджъл Робърта, които бяха подпомагани по крилата от Станислав Иванов и Паулиньо. Офанзивните играчи създадоха много неприятности на бранителите в бяло и на вратаря Джони Пласид, като още до почивката Левски поведе с 2:0, след което срещата се доиграваше.

В началните минути играта беше равностойна и без положения пред двете врати. Първият точен изстрел бе в 22-ата, когато Робърта овладя добре дълъг пас, нахлу отдясно в наказателното поле и шутира от трудна позиция, Джони Пласид улови без проблем. Постепенно избраниците на Хубчев започнаха да доминират, като в 27-ата минута поведоха в резултата. Нуно Рейш подаде на Паулиньо пред наказателното поле на гостите, бразилецът продължи към Станислав Иванов, който преодоля Веселин Минев и стреля по земя, но Пласид изби. Мартин Кавдански опита да изчисти с шпагат, но изрита топката в краката на Робърта и тя се озова в мрежата - 1:0.

Само 180 секунди по-късно Алар се озова срещу вратаря на съперника, но не успя да вкара. Все пак второто попадение не закъсня. Тиам изведе Алар отляво в 40-ата минута, таранът центрира към Станислав Иванов, който покачи на 2:0 с техничен удар по земя в долния ляв ъгъл.

След почивката срещата се доиграваше. "Сините" имаха още няколко възможности, но до ново попадение във вратата на Пласид не се стигна.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО 2:0
1:0 Найджъл Робърта (27), 2:0 Станислав Иванов (40)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - Найджъл Робърта центрира в наказателното поле на Царско село, където Джони Пласид внимаваше и се справи.
22 - Първи точен удар във вратата на гостите. Робърта беше изведен зад защитата на Царско село, стреля, Пласид спаси.
27  ГОООЛ! 1:0 за Левски, Робърта откри резултата. Паулиньо подаде на Станислав Иванов в наказателното поле на съперника, младежкият национал стреля, Пласид първоначално изби, след което Робърта я довкара.
40
 ГОООЛ! Станислав Иванов удвоява преднината на Левски - 2:0! Хали Тиам пусна извеждащо подаване към Дени Алар вляво в наказателното поле на Царско село, австриецът видя връхлитащия талант на "сините" и му пусна отличен пас по земя. За Станислав Иванов не беше проблем да вкара отблизо.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Треньорът на Царско село Никола Спасов извършва първа смяна. Венцислав Христов влиза в игра срещу бившия си отбор, Мартин Кавдански е заменен.
48  Петър Хубчев също прави смяна - Янис Каргас на мястото на Нуно Рейш.
61 - Уесли Ната засече с глава центрираната от Йордан Минев топка, Милан Миятович успя да избие в корнер.
63 - Станислав Иванов напредна към вратата на съперника, преодоля Веселин Минев, ударът му обаче беше слаб и в право в ръцете на Джони Пласид.
66  Антон Карачанаков влиза в игра, Андерсон Кордейро е заменен.
73 - Венцислав Христов успя да засече с глава центрираната от Карачанаков топка, изпраща я встрани от вратата.
74  Веселин Минев центрира към наказателното поле на Левски, където Янис Каргас не се намеси добре и за малко щеше да си отбележи автогол.
77  Серкан Юсеин е сменен от Дилан Бахамбула.
84 - Пласид спаси удар на Паулиньо отблизо, топката попадна право на крака на Хали Тиам, който я изпрати високо над целта.
85  Жълт картон за Густаво Карбониери, който спря непозволено Живко Миланов.
87  Юношата Мартин Петков заменя Паулиньо.
89  Хубчев извършва и последната си смяна. Излекувалият контузия Франко Мазурек ще доиграе срещата, Робърта напусна терена.
90  Реян Даскалов подсече Мазурек, фаулирайки го само секунди след появата му в игра.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Левски победи Царско село с 2:0.

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 20.Живко Миланов, 22.Нуно Рейш (48  19.Янис Каргас), 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 70.Мартин Райнов, 23.Хали Тиам, 99.Станислав Иванов , 7.Паулиньо (87  79.Мартин Петков), 9.Дени Алар, 17.Найджъл Робърта  (89  10.Франко Мазурек)
Резерви: 13.Николай Михайлов, 19.Янис Каргас, 6.Ивайло Найденов, 18.Насиру Мохамед, 10.Франко Мазурек, 79.Мартин Петков, 21.Асен Чандъров
Треньор: Петър Хубчев

ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 25.Йордан Минев, 14.Веселин Минев, 2.Густаво Карбониери , 3.Мартин Кавдански (46  9.Венцислав Христов), 17.Реян Даскалов , 6.Антонио Георгиев, 20.Серкан Юсеин (77  22.Дилан Бахамбула), 8.Уесли Ната, 93.Андерсон Кордейро (66  7.Антон Карачанаков), 11.Родни Антуи
Резерви: 1.Мартин Димитров, 22.Дилан Бахамбула, 4.Ивайло Марков, 21.Емануил Манев, 7.Антон Карачанаков, 10.Георги Минчев, 9.Венцислав Христов
Треньор: Никола Спасов

София, ст. "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

В първата среща през сезона: Царско село - Левски 0:2