Левски излиза с коренно различен състав срещу Ботев в сравнение домакинската загуба с 1:2 от Берое. Гостуването в Коматево е от 14:30 часа, като преди него "сините" са трети с 50 точки, а "канарчетата" имат 42 и заемат петата позиция.

За мача с Ботев Делио Роси взе решение да върне сред титулярите Иван Горанов и Васил Панайотов, които напоследък почти не получаваха шанс. От първата минута започва и Антонио Вутов, който пропусна три мача поради наказание. Той и Габриел Обертан ще играят в атака, докато Станислав Костов остава на пейката днес.

Наставникът на Ботев Николай Киров този път е извадил от титулярния състав Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов и Густаво Афонсо. От първата минута срещу Левски започват Даниел Кайзер, Димитър Пиргов, Лазар Марин и Дуде Ндонгала.

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов, 29.Дуде Ндонгала, 8.Тодор Неделев, 9.Диого Кампос, 37.Жоао Пауло
Резерви: 99.Иван Чворович, 23.Йордан Минев, 26.Mилко Георгиев, 70.Пламен Димов, 6.Юлиано Алваро, 7.Фелипе Бризола, 20.Стивън Петков
Треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 5.Холмар Ейолфсон, 28.Давид Яблонски, 4.Иван Горанов, 13.Жорди Гомес, 71.Васил Панайотов, 7.Паулиньо, 15.Роман Прохазка, 8.Антонио Вутов, 32.Габриел Обертан
Резерви: 89.Николай Кръстев, 14.Хали Тиам, 25.Афонсо Фигейредо, 26.Жерсон Кабрал, 29.Станислав Костов, 99.Станислав Иванов, 9.Серджиу Буш
Треньор: Делио Роси