Левски победи Марица (Пловдив) с 5:2 в контрола на "Виваком Арена Георги Аспарухов".

Мачът бе белязан от дебюта на последните две попълнения на "сините" Хосе Кордоба и Драган Михайлович, които започнаха като титуляри. Успехът е втори за Станимир Стоилов начело на тима след този с 2:1 над Спортист (Своге) в петък.

Мачът започна вихрено за "сините" и Здравко Димитров откри резултата в 10-ата минута с удар в далечния ъгъл.  Само шест по-късно голмайсторът проби, финтира вратаря и остави топката за Димитър Костадинов, който комбинира с Билал Бари, разписал се за 2:0.

Асистентът Костадинов все пак вкара десет минути по-късно след центриране на Георги Миланов и пас на Адриан Краев (3:0).

Минути преди края на първата част Марица стигна до гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на новото попълнение Хосе Кордоба. Мариян Тонев изпълни наказателния удар и намали резултата до 1:3.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Пловдивчани стигнаха до още един гол в 55-ата минута, когато Ивайло Найденов сгреши, а Илиям Йорданов отне топката, напредна и прехвърли излезлия вратар на "сините" Пламен Андреев (3:2).

В следващите минути бяха извършени няколко смени, а юношите на Левски Николай Калинов и Антон Иванов направиха дебют в 65-ата минута на мача.

Левски вкара четвърти гол в 77-ата минута след дузпа за фаул срещу Антон Иванов, която Марин Петков реализира (4:2). Самият Антон Иванов също се записа сред голмайсторите две минути по-късно и оформи крайното 5:2.

ЛЕВСКИ - МАРИЦА 5:2
1:0 Здравко Димитров (10'), 2:0 Билал Бари (16'), 3:0 Димитър Костадинов (26'), 3:1 Мариян Тонев (39' дузпа), 3:2 Илиян Йорданов (55'), 4:2 Марин Петков (77' дузпа), 5:2 Антон Иванов (79')

Начало - ПФК Левски СофияЛевски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (46 22. Парик Габриел Галчев), 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов (54 41 Георги Александров), 89. Андриан Краев (65  2. Стелиан Георгиев), 21. Радослав Цонев (46  88. Марин Петков ), 20. Димитър Костадинов  (65  35. Николай Калинов), 7. Георги Миланов  (65  27. Асен Митков), 11. Здравко Димитров  (65  30. Антон Иванов ), 19. Билал Бари  (74  36. Васил Димитров)

Марица 1921 (Пловдив) | bgclubs.euМарица: 33. Петър Начев, 22. Георги Иванов, 24. Ангел Грънчов, 7. Симеон Вешев, 13. Милен Тенчев, 11. Илиян Йорданов , 21. Станислав Маламов, 16. Янко Ангелов, 17. Валери Домовчийски, 87. Мариян Тонев